Kurz Design služeb

Marketing od A do Z

Tento kurz je určen jakékoliv firmě, která poskytuje libovolnou službu. Tedy jakékoliv firmě: i když vyrábíte boty, pořád poskytujete službu doručení, reklamace atd. A pokud se pohybujete v B2B segmentu, pořád jednáte s konkrétními lidmi, tedy vždy se najde služba, kterou můžete designovat příjemci na míru. A to je vlastně základní vstupní předpoklad, abyste mohli absolvovat tento kurz. Musíte vědět, co chcete řešit a komu doručujete výsledek služby. A pak už se jen nechte unášet řadou postupů, které vylepší vaši službu téměř k dokonalosti.

V průběhu tohoto kurzu vás seznámíme s řadou marketingových metod, ať už kreativních či výzkumných, a následně vás jimi prakticky provedeme při práci na vaší službě. Kurz je koncipován jako interní, tedy je určen pro jednu firmu a řeší se jedna konkrétní služby v rámci dané firmy.

O čem všem se na kurzu budeme bavit:

Na úvod vám představíme celou problematiku designování služeb, představíme jednotlivé nástroje a témata. Zároveň si ověříme, že ve firmě máte dostatečné "emocionální" zázemí pro poskytování skvělých služeb.

Následně zasadíme službu do prostředí vaší firmy, podíváme se, jak je v souladu s vaší vizí, jestli koresponduje s nastavenou strategií. Utvoříme Business case a ověříme si, že je služba životaschopná a vydělá si na sebe. Pokud nemáte ani vizi, ani strategii nezoufejte a mrkněte na náš další kurz Marketingová strategie.

Dalším logickým krokem je pohled na uživatele služby, pro koho ji tvoříte, kdo ji bude využívat. Nejprve ze zákaznické segmentace vytvoříme persony, následně najdeme jejich skutečné zástupce a pomocí specifické výzkumné metody si společně ověříme, že vaše služba je pro lidi užitečná, přínosná a zapadá do jejich životního rytmu.

Pomocí dalších marketingových metod si ověříme zjištěné hypotézy, najdeme vhodné prvky komunikace a pak už se pustíme do skutečného navrhování. Naučíme vás vytvořit prototyp služby a s ním pracovat a testovat na reálných lidech jeho jednotlivé části.

Na závěr vyhodnotíme vše zjištěné a vy se buď rozhodnete aplikovat do praxe... nebo ne. A pak můžete stejný postup opakovat s libovolnou další službou.

Napište nám a rádi vám o kurzu sdělíme podrobnosti, včetně harmonogramu a možností, jak kurz uzpůsobit právě vašim potřebám. Samozřejmě vše zdarma.